Ranking Karm Dla Psów Z Cukrzycą w 2023 Roku
Aktualizacja rankingu: 14-10-2024 r.
W ostatnich latach coraz więcej psów zaczyna chorować na cukrzycę, a ludzka świadomość dotycząca dietetyki weterynaryjnej, zaczyna przybierać na wadze. Dlatego na rynku zaczynają pojawiać się produkty przeznaczone dla zwierząt zmagających się z tą lub inną chorobą, której przebieg musi być regulowany żywieniem. Karma dla psów z cukrzycą charakteryzuje się specjalnym składem. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu wspomóc zwierzaka w walce z objawami i zapewnić mu lepsze życie. Dostępnych jest wiele różnych karm specjalistycznych, mokrych lub suchych, odpowiednich dla diabetyka. Zastanawiasz się nad tym, jaką karmę wybrać dla psa z cukrzycą? Nasz ranking karm dla psów cukrzyków pokaże Ci, na które produkty warto zwrócić uwagę i które karmy są najlepsze dla psów diabetyków.
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
4 miejsce
5 miejsce
Sucha karma dla psów z cukrzycą firmy Royal Canin posiada specjalnie opracowaną recepturę, która zmniejsza wahania poziomu cukru bezpośrednio po posiłku. Wysoki poziom białka zapobiega utracie masy mięśniowej w wyniku choroby, a obniżony poziom skrobi pozytywnie wpływa na poziom cukru we krwi. Jest to zbilansowana karma pełnoporcjowa do podawania na co dzień dorosłym psom ze zdiagnozowaną cukrzycą.
Sucha karma Hill’s Low Fat Diabetic W/D to specjalistyczna dieta weterynaryjna dla dorosłych psów chorujących na cukrzycę. Karma cechuje się niską zawartością cukru i niskim indeksem glikemicznym, co pomaga uniknąć gwałtownych zmian poziomu cukru we krwi. Karma ponadto zawiera wysokiej jakości białko z kurczaka, które pomaga w utrzymaniu odpowiedniej masy mięśniowej.
Sucha karma dla psów Farmina Diabetic to weterynaryjna dieta stosowana u psów w celu kontroli podaży glukozy i redukcji nadmiernej masy ciała u zwierząt cierpiących na cukrzycę. Karma dzięki wysokiej zawartości rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych włókien szybko wywołuje uczucie sytości co sprzyja obniżeniu masy ciała. Obecne w karmie węglowodany zostały specjalnie dobrane, aby stopniowo uwalniać cukier do krwiobiegu i nie wywoływać drastycznych wahań poziomu glukozy.
Kolejna karma dla psów z cukrzycą to sucha karma weterynaryjna Trovet opracowana z myślą nie tylko o psach chorujących na cukrzycę, ale także zmagających się z otyłością czy zapaleniem jelita grubego. Karma cechuje się wysoką zawartością białka, co w połączeniu z umiarkowaną ilością włókna gwarantuje uczucie sytości, co sprzyja zachowaniu prawidłowej masy ciała i zapobiega nagłemu wzrostowi poziomu glukozy po posiłku. Ponadto błonnik obecny w karmie pozytywnie wpływa na perystaltykę przewodu pokarmowego chroniąc przez biegunkami i zaparciami.
Jest to pełnoporcjowa karma przeznaczona dla psów z cukrzycą i wrażliwym przewodzie pokarmowym. W jej składzie znajdują się specjalne składniki takie jak drożdże i mikroalgi Schizochytrium limacinum poprawiające strukturę nabłonka jelit i pomagające w zachowaniu odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej. Niski poziom skrobi w połączeniu z wysoką zawartością białka i dodatku L-karnityny ogranicza hiperglikemię występującą bezpośrednio po posiłku i sprzyja budowaniu zdrowej masy mięśniowej.
Czym jest cukrzyca?
Cukrzyca jest zaburzeniem, polegającym na podwyższeniu stężenia glukozy we krwi. Występuje bardzo rzadko, raptem u 1-2% psów. Istnieje kilka jej typów, w zależności od przyczyny wyróżniamy:
- Cukrzyca typu I (insulinozależna) – polega na niszczeniu komórek trzustki odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Jest to najczęściej występująca forma u psów.
- Cukrzyca typu II (insulinoniezależna) – polega na braku reakcji receptorów na insulinę, pomimo jej prawidłowego wydzielania. Ta forma jest bardzo rzadko spotykana u psów.
Istnieje szereg czynników predysponujących do wystąpienia opisywanego zaburzenia, między innymi skłonności genetyczne, wiek i płeć, nieodpowiednia dieta i otyłość. Cukrzyca może dotknąć psa w każdym wieku, jednak najczęściej występuje u osobników starszych, powyżej 7. roku życia. Znacznie częściej zmagają się z nią niesterylizowane suczki. Jako pierwsze objawy, zauważymy wzmożone pragnienie i zwiększoną produkcję moczu. Dodatkowo dojdzie do spadku masy ciała przy nadmiernym apetycie. W większym stopniu, opisywany problem, występuje o następujących ras:
- pudle
- jamniki
- samojedy
- yorkshire terriery
- sznaucery miniaturowe
Cukrzyca jest chorobą, której nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Wszelkie działania, zarówno nasze i lekarza, mają na celu kontrolowanie przebiegu tego zaburzenia i poprawę jakości życia zwierzęcia. Podstawę stanowi dobra karma dla psa z cukrzyca.
Karma dla psa z cukrzycą – na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu
Pies, podobnie jak człowiek, może zachorować na cukrzycę. Zdarza się to już coraz częściej. Dieta takiego zwierzaka zdecydowanie różni się od diety psa zdrowego. Na co należy dokładnie zwracać uwagę wybierając karmę dla psa z cukrzycą? Jaka karma dla psa cukrzyka będzie najlepsza? Czy faktycznie dieta ma wpływ na samopoczucie diabetyka?
Najlepsza karma dla psów cukrzyków powinna charakteryzować się stałą zawartością węglowodanów i jednolitą kalorycznością. Istotną rolę odgrywa duża zawartość włókna pokarmowego i obniżona zawartość cukrów prostych oraz tłuszczów. W karmie dla psów diabetyków istotną rolę odgrywa błonnik, który spowalnia przedostawanie się cukrów do krwi, co pomaga kontrolować jego stały poziom. Węglowodany i tłuszcze prowadzą do przybierania na wadze i są ciężkostrawne, dlatego ich udział w karmie ograniczamy do minimum. Odpowiednia sucha karma dla psa cukrzyka może okazać się świetnym rozwiązaniem.
W kwestii opisywanej choroby, ważne jest nie tylko to, czym karmić psa z cukrzycą, ale także kiedy. Regularność jest kluczowa u diabetyków. Pierwszy posiłek, który stanowi około 50% dziennej dawki pokarmowej, zwierzę powinno dostać zaraz przed podaniem insuliny, a następny po kolejnych 6 godzinach. Schemat ten ma na celu zapobieganie nadmiernemu spadkowi poziomu glukozy we krwi i utrzymanie jego stałego poziomu. Jeżeli Twój sierściuch nie zjadł wszystkiego z miski, opróżniaj ją po każdym posiłku. Ważne jest także, aby nie dokarmiać psa żadnymi smakołykami. Pamiętaj, że hiperglikemia jest niebezpieczna, ale hipoglikemia również, dlatego unikaj podawania insuliny przed posiłkami.
Jaka karma najlepiej sprawdzi się dla psa z cukrzycą?
Jesteś właścicielem psa chorego na cukrzycę? Chciałbyś jak najlepiej zadbać o swojego pupila, ale nie wiesz, jak tego dokonać? Przede wszystkim skup się na jego diecie i wybierz odpowiednią karmę dla psa z cukrzycą. Na rynku są dostępne produkty komercyjne – suche lub mokre. Przed wyborem producenta, zapoznaj się ze składem wybranego artykułu. Karma dla psa cukrzyka powinna składać się w 15-25% z białka pochodzenia zwierzęcego, mlecznego lub jajecznego, w 15% z błonnika, w 10% z tłuszczów roślinnych, a w 50-60% z węglowodanów, takich jak pełnoziarniste zboża, kasza, makaron. Dodatkowo dieta powinna być wzbogacona w minerały: chrom i cynk, które przeciwdziałają objawom cukrzycy.
Jaka karma najlepiej sprawdzi się dla psa z cukrzycą? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde zwierzę jest inne i nie ma złotego środka, który spełniałby wymagania wszystkich osobników. Duże psy mają odmienne zapotrzebowania, aniżeli małe rase. Dodatkowo na wybór najlepszej karmy dla diabetyków może mieć wpływ wiek, płeć, aktywność ruchowa, rasa i masa ciała.
Jeżeli nie jesteś pewien, jaki produkt wybrać, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy – jest nią nasz ranking karm dla psów z cukrzycą, czyli gotowe zestawienie dostępnych na rynku artykułów w oparciu o ich cenę, skuteczność, skład, zapach, smak i wiele innych wytycznych. Można śmiało stwierdzić, że jest to rozwiązanie idealne dla psich właścicieli, którzy pragną zaoszczędzić czas i pieniądze w wyborze odpowiedniej karmy dla swojego cukrzyka. Ze względu na prężnie rozwijającą się gałąź dietetyki weterynaryjnej, na rynku pojawia się coraz więcej produktów dla diabetyków. Oferta obejmuje zarówno suchą, jak i mokrą karmę dla psów z cukrzycą, odpowiednio dopasowaną do potrzeb twojego czworonoga. Bez wątpienia, każdy opiekun znajdzie u nas coś dla swojego czworonoga.
Miejsce | Karma |
---|---|
1 | Royal Canin Veterinary Diet Diabetic DS37 |
2 | Hilll’s Prescription Diet Low Fat diabetic W/D |
3 | Farmina Vet Life Diabetic |
4 | Trovet Dog Weight & Diabetic Wrd |
5 | Dogshield Diabetic |