Ranking Witamin Dla Psa Na Apetyt w 2023 Roku
Aktualizacja rankingu: 14-10-2024 r.
Doskonały apetyt u pupila jest powodem do radości właściciela, gdyż jest oznaką zdrowia zwierzęcia. Natomiast gdy psiak je mniej niż zwykle lub zupełnie traci apetyt jest to pierwszy sygnał do niepokoju. W takiej sytuacji nie panikujmy od razu – obserwujmy jeden dzień zachowania pupila zanim zabierzemy go do weterynarza. Brak apetytu często może być powodowany chorobą lub pasożytami, ale również jego przyczyną może być stres lub wybredność. By pomóc swojemu zwierzakowi sprawdź nasz ranking preparatów na apetyt dla psa i wybierz te najlepsze już teraz!
1 miejsce
2 miejsce
3 miejsce
4 miejsce
Vetfood Amylactiv Balance Trawienie to doskonałej jakości preparat stworzony z myślą o psach i kotach zmagających się z zaburzeniami trawienia. Jest on polecany przez lekarzy weterynarii po przebytych chorobach przewodu pokarmowego, które wiązały się z problemami z trawieniem, wymiotami i biegunkami. Produkt ten zawiera składniki, które dostarczają organizmowi węglowodany (amylaza), tłuszcze (lipaza) i białka (bromelaina) niezbędne do właściwego funkcjonowania układu pokarmowego. Dodatek inuliny pomaga znacząco zmniejszyć wydalenie gazów i poprawić stan wydalanego kału.
Mikita Rumen dla psów jest to suplement diety, który wspomaga pracę jelit i całego układu pokarmowego. Zawarty w nim żwacz to naturalne źródło bakterii niezbędnych do odpowiedniej pracy przewodu pokarmowego. Drożdże piwne odgrywają rolę naturalnego probiotyku i dostawcy witamin z grupy B– wzmacniają one wątrobę, trzustkę oraz cały przewód pokarmowy. Witamina C ma działanie odtruwające i pobudzające procesy trawienne. Preparat ten może być pomocny w sytuacjach, gdy pies zjada swoje odchody lub innych zwierząt.
dr Seidel FLAWITOL OMEGA SUPER SMAK to niezwykle smakowity suplement diety, który oprócz zwiększenia atrakcyjności jedzenia, niesie ze sobą wiele zwróżnicowanych korzyści. Olej pozyskiwany jest z mięśni ryb, które są jednym z najlepszych źródeł kwasów n-3. Kwasy te pozytywnie wpływają na poprawę pracy układu odpornościowego, zmniejszanie stanów zapalnych, wspierają układ krwionośny i nerwowy oraz łagodzą zaburzenia reumatyczne. Może być podawany psom w każdym wieku i każdej rasy oraz sukom w okresie ciąży i karmienia.
BIOFAKTOR Citroenzymix to polecany suplement diety stosowany w celu polepszenia apetytu u psa. Jego głównym składnikiem jest pepsyna, która jest enzymem odpowiedzialnym za rozkład cząstek białek na mniejsze fragmenty- bez niej nie może zajść prawidłowe trawienie białek. Podawana w odpowiednich ilościach nie tylko reguluje procesy trawienne, ale też zwiększa apetyt u czworonoga.
Kiedy sięgnąć po preparaty na apetyt dla psa?
W momencie, gdy brak apetytu u psiaka nie ustaje powinniśmy jak najszybciej zabrać go do weterynarza. Jeśli niejedzeniu towarzyszy apatia oraz inne objawy jak biegunka czy wymioty może to oznaczać obecność pasożytów w ciele lub też zatrucie pokarmowe. Często poważne choroby serca, płuc lub choroby onkologiczne również zaczynają się od utraty apetytu. Nie lekceważmy tego i zapewnijmy pupilowi najlepszą pomoc medyczną na jaką zasługuje.
Jeśli jednak wykluczymy wszelkie patologie może okazać się, że przyczyną strajku głodowego są problemy behawioralne. Zwierzęta często nie jedzą z powodu:
- Stresu związanego z przeprowadzką, pojawieniem się nowego członka rodziny lub odejściem starego.
- Zmianą miejsca.
- Hałasu, nie porządku oraz braku komfortu związanego z jego miejscem karmienia.
- Wybredności.
- Zmianą rodzaju lub smaku karmy.
Zwróćmy uwagę, że starsze psy również mogą doświadczać spadku apetytu. Sędziwy wiek sprawia, że ich zmysły są słabsze zwłaszcza zmysł węchu, który jest bardzo ważnym czynnikiem w odczuwaniu głodu przez zwierzę. Sposobem na to, obok podawania suplementów, jest podgrzewanie karmy dla zwierzaka lub stosowanie karm dedykowanych dla psich seniorów, których skład dopasowany jest do ich potrzeb. Warto sprawdzić również witaminy dla psów seniorów.
Brak apetytu u szczeniaka zaś może być spowodowane przez zmianę środowiska oraz chwilową niepewność, które czuję zwierzę w nowym domu. Zapewnijmy mu więc spokój, miejsce na wyciszenie się i odpoczynek. Przez pierwsze dni zwierzaka nie zapraszajmy też nowych osób do domu. Innym powodem, wykluczając ewentualne choroby, może być ząbkowanie malucha. Wymiana zębów wiąże się z pewnym rodzajem stanu zapalnego w jamie ustnej i może wywoływać dyskomfort u szczeniaka. Warto zapewnić mu na ten czas gryzaki, które dadzą ulgę swędzącym dziąsłom.
W wymienionych wyżej sytuacjach możemy śmiało wzbogacić dietę naszego pupila o witaminy na apetyt dla psa.
Co podawać na apetyt dla psa?
Na rynku możemy znaleźć preparaty w postaci past, kapsułek, tabletek, płynów oraz kropel. Krople na apetyt dla psa są bardzo częstą formą witamin, gdyż w łatwy sposób dodaje się je pupilowi do karmy. To samo tyczy się past, którą zwierzęta chętnie zliżą z naszego palca, ale też doskonale łączą się z ich posiłkiem. Tabletki na apetyt dla psa są formą sprasowanego proszku, które są świetną alternatywą na podawanie leku, kiedy lekarz weterynarii zaleci przyjmowanie go bez posiłku. Pamiętajmy, że suplementację witaminami możemy przeprowadzać we własnym zakresie, lecz każdy lek, który chcielibyśmy podać psu należy skonsultować z lekarzem weterynarii
Dobre składniki, które możemy znaleźć się w preparacie na apetyt dla psa to np.:
- Kompleks witamin z grupy B pobudzające przemianę materii oraz odpowiedzialne za syntezę krwinek czerwonych.
- Olej rybny zawierający kwasy EPA i DHA, które modelują mikrobiotę jelit oraz niwelują stany zapalne układu pokarmowego.
- Witamina C będącą naturalnym przeciwutleniaczem, który działa odtruwająco i stymulująco na organizm.
- Witamina E spowalniająca procesy starzenia.
- Drożdże piwne, które są naturalnym prebiotykiem chroniącym jelita.
Jak zachęcić psiego niejadka do jedzenia?
- Jeśli za brakiem apetytu stoi wybrzydzanie, możesz spróbować zmienić karmę pupila jednak musi to odbyć się stopniowo. Innym ciekawym sposobem uatrakcyjnienia karmy jest dosmaczanie jej np. olejem z łososia lub żwaczami wołowymi.
- Przyjmij zasadę, że pory karmienia psa są stałe oraz jeśli pupil nie zje swojej porcji w ciągu pół godziny miska znika z jego pola widzenia. Gwarantujemy, że to pobudzi jego motywacje do zaglądania do miski oraz czekania na pory posiłków. Mit mówiący, że miska psa powinna być zawsze pełna jest po prostu fałszywy.
- Nagradzaj posiłkiem za wykonanie ćwiczenia lub pożądane zachowanie u pupila. Pies będzie kojarzył posiłek bardzo pozytywnie oraz wprowadzi to element nieprzewidywalności dla psów-niejadków.
- Zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu psa. Baw się z nim na spacerach, tresuj go, rzucaj mu piłki czy przeciągaj się z nim szarpakiem. Metabolizm pupila będzie działał efektywniej dzięki czemu będzie chętniej jadł a przy okazji zabawa wpływa świetnie na twoją więź ze zwierzakiem.
- Kontroluj ilość wydawanych przysmaków oraz nie dokarmiaj psa poza jego porami posiłku. Jeśli przed posiłkiem naje się innych smakołyków prawdopodobnie nie będzie miał ochotę na normalną karmę.
Przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian ważna jest konsekwencja oraz cierpliwość do pupila. Efekty pojawią się przy pracy z pupilem i pozbędziemy się problemu z niedostatecznym apetytem u swojego psa. Zawsze warto sięgnąć po witaminy na apetyt dla psa, które z pewnością przyspieszą ten proces. Wejdź w nasz ranking preparatów i wybierz ten, który jest dla ciebie najodpowiedniejszy!
Miejsce | Karma |
---|---|
1 | Regis Vetfood Amylactiv Balance |
2 | Mikita Rumen Tabs 100tabl |
3 | Dr Seidel Flawitol Omega |
4 | Biofaktor Citroenzymix |